Dag van de Talen

Geplaatst op

europese dag van de talen

Op maandag 26 september wordt er in heel Europa de dag van de talen gevierd. 

Op de Taalschool willen we deze dag natuurlijk niet zomaar aan ons voorbij laten gaan en daarom hebben we die dag een speciale les over alle talen in onze school. In de verschillende klassen gaan we het hebben over dierengeluiden of over kleuren. Wat zegt een koe in jouw taal? Hoeveel vertalingen kun jij bedenken voor het woord geel?

Sinds dit schooljaar hebben we in onze klassen meer aandacht voor de andere talen van de leerlingen bij ons op school. Op meerdere momenten van de dag zal je een leerkracht horen vragen naar input vanuit de leerlingen over hun andere talen. Zo willen we de leerlingen bewust maken van verschillende talen, vergelijkingen maken tussen talen, leerlingen nieuwsgierig maken en leerlingen (en hun ouder(s)/verzorger(s)) helpen bij het onderhouden van de andere talen.

Kijk hier het filmpje waarmee we de dag begonnen: 'Hallo spreek met mij!' 

Bekijk hier de foto's van 1/2 Olivijn.

Bekijk hier de foto's van 4/5 Zonnesteen.

Bekijk hier de foto's van 7/8 Parel.

Voor meer informatie over de Europese dag van de talen: website Europese dag van de talen.

Voor meer informatie over meertalig opvoeden kunt u hier kijken: website meertalig.nl

Meer nieuws